hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

reklama

openmed2015b

Klukowo

Nowa nawierzchnia bitumiczna na drodze Lubowicz Wielki – Wyszonki Wypychy [foto]

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych „MIKST” Sp. z o.o. rozpoczęło prace związane z wykonaniem nawierzchni bitumicznej na drodze powiatowej Nr 2090B na odc. Lubowicz Wielki – Wyszonki Wypychy w ramach remontu drogi. Zakończenie inwestycji zostało przewidziane na wrzesień 2024r.

Wyniki w wyborach do Rady Gminy Klukowo

Wybory do Rady Gminy Klukowo przyniosły mieszkańcom nowych przedstawicieli w różnych okręgach wyborczych. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania, które wyłoniły nowych radnych.

82,13% głosów za kontynuacją kadencji Uszyńskiego w Klukowie

W gminie Klukowo odbyły się wyjątkowe wybory na Wójta, w których mieszkańcy mieli możliwość głosowania jedynie na jedynego kandydata, obecnego Wójta - Piotra Uszyńskiego, poprzez wyrażenie zgody (głos "Tak") lub sprzeciwu (głos "Nie") na jego dalszą kadencję. Proces ten, choć niecodzienny, jest odzwierciedleniem demokratycznych zasad samorządności i pozwala społeczności lokalnej na bezpośrednie wyrażenie opinii o pracy swojego lidera.

„Młodzież zapobiega pożarom” - podsumowanie gminnych eliminacji w Klukowie [foto]

W dniu 3 kwietnia w Klukowie odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, zorganizowane przez mł. bryg. w st. spocz. Grzegorza Kuleszę i dh Artura Fiedorczuka z Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy ze Szkołami Podstawowymi w Klukowie, Kuczynie, Wyszonkach Kościelnych, Łuniewie Małym oraz samorządem gminy i GOKiem w Klukowie. Konkurs, który odbywa się pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, zgromadził młodych pasjonatów wiedzy pożarniczej, będących laureatami eliminacji szkolnych z terenu całej gminy. Uczestnicy konkursu, reprezentujący wszystkie szkoły podstawowe z gminy, mieli okazję wykazać się swoją wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu zapobiegania pożarom i ochrony przeciwpożarowej.

Umowa na przebudowę odcinka drogi w Gródku, wraz z budową przepustu, została podpisana [foto]

W dniu 29 marca 2024 r. Piotr Uszyński Wójt Gminy Klukowo podpisał umowę z firmą Zakład Wielobranżowy Ireneusz Toczyłowski z Łomży na wykonanie zadania pn:„Przebudowa drogi gminnej nr 108069B w miejscowości Gródek wraz z budową przepustu i rozbiórką mostu przez dopływ z Trojanowa” za kwotę 835 048,17 zł.

Porady farmaceuty w aptece internetowej

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Z Kuczyna do Gródka: Pierwsza uliczna Droga Krzyżowa w parafii [foto]

W piątek, 22 marca, mieszkańcy Kuczyna i okolicznych miejscowości mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu religijnym. Po raz pierwszy w historii lokalnej parafii, ulicami wsi przeszła Droga Krzyżowa, wydarzenie, które zgromadziło liczne grono wiernych chcących dać świadectwo swojej wiary. Trasa procesji wiodła drogami Kuczyna i Gródka, a krzyż nieśli mieszkańcy poszczególnych miejscowości z parafii w Kuczynie, w tym matki, ojcowie, ministranci oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Kuczyna i Trojanowa.

Wieczorna procesja w Klukowie: Droga Krzyżowa 2024 [wideo/foto]

W piątkowy wieczór, 22 marca 2024 roku, społeczność parafii Klukowo zgromadziła się, aby wspólnie przeżyć Drogę Krzyżową, która odbyła się na ulicach ich miejscowości.

Przebudowa dróg w gminie Klukowo - podpisano umowę [foto]

 W dniu 18 marca 2024 r. w Urzędzie Gminy Klukowo podpisano umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych na terenie gminy Klukowo prowadzących do tworzonych terenów inwestycyjnych - ETAP II” z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo – Mostowych „Trakt” Sp. z o.o. Kwota to ponad 8 mln zł. W podpisaniu udział wzięli m.in. sekretarz stanu w MRiRW Stefan Krajewski oraz radny wojewódzki Jerzy Leszczyński.

Młodzi strażacy z Klukowa: Pierwsze chwile w oficjalnych mundurach [foto]

W ubiegły piątek, młodzież z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Klukowie miała okazję założyć po raz pierwszy strażackie ubrania, co stanowiło ich pierwszy krok na drodze do przyszłej roli ratowników. To ważne wydarzenie było możliwe dzięki ofiarności firmy "CZYSTOŚĆ" z Wołomina, posiadającej oddział w Klukowie, która zdecydowała się wspierać lokalną jednostkę OSP Klukowo w ich misji kształtowania młodych strażaków.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk