hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

reklama

openmed2015b

Kulesze Kościelne

Kulesze Kościelne: Groźny niewybuch znaleziony podczas prac leśnych

Dzisiaj (17.04.2024r.) przed godziną 16:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem został powiadomiony o alarmującym znalezisku w lesie nieopodal miejscowości Gołasze-Dąb, gmina Kulesze Kościelne. Podczas prac leśnych natknięto się na przedmiot, który okazał się być niewybuchem z czasów prawdopodobnie drugiej wojny światowej.

Kulesze Kościelne: Nowa inwestycja wodna za ponad 7 mln zł. Podpisano umowę

15 kwietnia 2024 roku, mieszkańcy gminy Kulesze Kościelne otrzymali dobre wiadomości dotyczące infrastruktury wodno-ściekowej. Właśnie podpisano umowę na realizację ważnej inwestycji obejmującej budowę nowej stacji uzdatniania wody oraz modernizację istniejącej oczyszczalni ścieków.

W Kuleszach Kościelnych znaleziono szczeniaka - pilnie potrzebny dom dla zwierzaka

W Kuleszach Kościelnych, w dniu 11 kwietnia 2024 roku, znaleziono bezpańskiego szczeniaka. Suczka o brązowym umaszczeniu, w wieku około dwóch miesięcy, wykazuje przyjazne zachowanie wobec ludzi. Urząd Gminy w Kuleszach Kościelnych informuje, że szuka dla niej właściciela lub osoby chętnej do adopcji. Szczeniak, który otrzymał pierwsze szczepienia, jest teraz pod opieką gminy, oczekując na nowy dom.

Wyniki w wyborach do Rady Gminy Kulesze Kościelne

Wybory do Rady Gminy Kulesze Kościelne przyniosły mieszkańcom nowych przedstawicieli w różnych okręgach wyborczych. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania, które wyłoniły nowych radnych.

Przebudowa drogi Kulesze Kościelne – Stare Wykno: Utrudnienia i przewidywane zakończenie [foto]

Trwają prace związane z wykonaniem nawierzchni bitumicznej na drodze powiatowej Nr 2058B na odc. Kulesze Kościelne – Stare Wykno w ramach remontu drogi. Inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Stefan Grodzki ponownie na stanowisku Wójta Gminy Kulesze Kościelne

W ostatnich wyborach na Wójta Gminy Kulesze Kościelne, Stefan Grodzki został ponownie wybrany, zapewniając sobie drugą kadencję. Grodzki, reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców "Lepsza Gmina Kulesze Kościelne", uzyskał poparcie, zdobywając 62,25% głosów.

Kulesze Kościelne: Z pasją o Pasji. Inscenizowana Droga Krzyżowa zgromadziła wiernych [wideo/foto]

W Kuleszach Kościelnych odbyło się dzisiejszego wieczoru (29.03.2024r.) wyjątkowe wydarzenie duchowe, które wyróżniało się nie tylko religijnym przesłaniem, ale i teatralną ekspresją. Mieszkańcy parafii św. Bartłomieja wcielili się w role biblijnych postaci, by poprzez inscenizację męki Pańskiej, przenieść licznie zgromadzonych widzów w czas i przestrzeń ostatnich chwil życia Jezusa Chrystusa. Z pasją i zaangażowaniem aktorskim na wysokim poziomie, parafianie odtworzyli sceny Drogi Krzyżowej, sprawiając, że nie była to jedynie tradycyjna procesja, ale misterium przemawiające do wyobraźni i serc obserwujących.

Uwaga kierowcy! Zamknięcie dla ruchu drogi Wnory Wiechy – Chojane Piecki

Uwaga kierowcy! Zamknięcie dla ruchu drogi Wnory Wiechy – Chojane Piecki

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „BITUM” Sp. z o.o. oraz Zarząd Dróg Powiatowych w Wysokiem Mazowieckiem informują, że w związku z wykonywaniem nawierzchni asfaltowej na inwestycji pn.: „Remont drogi powiatowej Nr 2049B Wnory Wiechy – Chojane Piecki” droga na w/w odcinku będzie czasowo zamknięta w dniach 03-05.04.2024r

PRL-owskie Świętowanie Dnia Kobiet w Kuleszach Kościelnych

W sobotę, 9 marca 2024 roku, o godzinie 19:00, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dedykowane wszystkim obywatelkom gminy Kulesze Kościelne - Gminny Dzień Kobiet. W tym roku święto to będzie obchodzone w nostalgicznej atmosferze Polski Ludowej, a gospodarzem wydarzenia będzie Wójt Gminy Kulesze Kościelne Stefan Grodzki.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk