hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

reklama

openmed2015b

Nowe Piekuty

Zaprzęgi w akcji: Zapowiedź I Amatorskich Zawodów w Powożeniu w Jabłoni Zarzeckie

Miłośnicy jeździectwa i powożenia zaprzęgami spotkają się w dniu 21 lipca 2024 roku na terenie stadniny Jabłonka w miejscowości Jabłoń Zarzeckie 22 na I Amatorskich Zawodach w Powożeniu Zaprzęgami. Wydarzenie, które rozpocznie się punktualnie o 11:00, zainauguruje oficjalne otwarcie, a następnie przeniesie emocje sportowe na parkur, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość rywalizacji w kategoriach jednokonnych i parokonnych. Zapisy na zawody są przyjmowane do 19 lipca, dając szansę zarówno doświadczonym powożącym, jak i nowicjuszom na wykazanie się umiejętnościami władania lejcami i współpracy z końmi.

Inwestycja drogowa warta 7,4 mln zł rusza: Remont drogi Krasowo-Wólka – DW659 [foto]

W dniu 16 kwietnia 2024r. w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Wysokiem Mazowieckiem została podpisana umowa na realizację inwestycji pn.: „Remont drogi powiatowej Nr 2108B Krasowo Wólka – dr. woj. nr 659”. Wykonawcą, wyłonionym w ramach postępowania przetargowego jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „MAKSBUD” z Bielska Podlaskiego.

Jabłoń Kościelna – Jabłoń Dąbrowa: Otwarto wiadukt drogowy WD-7 [foto]

Wójt Gminy Nowe Piekuty, Marek Kaczyński, oficjalnie poinformował o otwarciu nowego wiaduktu drogowego WD-7, który przecina linię kolejową na trasie powiatowej łączącej Jabłoń Kościelną z Jabłonią Dąbrową. Otwarcie odbyło się 15 kwietnia 2024 roku, kończąc okres wyczekiwania na tę znaczącą inwestycję, która ma na celu usprawnienie komunikacji w regionie.

Prace remontowe na odcinku Jabłoń Spały – Rzące rozpoczęte [foto]

Rozpoczął się remont drogi powiatowej Nr 2065B na odcinku Jabłoń Spały – Rzące. Prace odbywają się na długości ok. 0,572 km na terenie gmin Wysokie Mazowieckie oraz Nowe Piekuty.

Koboski – droga 1565B: Przebudowa drogi z terminem zakończenia w czerwcu 2024

Trwają prace związane z wykonaniem nawierzchni bitumicznej na drodze powiatowej Nr 2061B na odc. Koboski – do drogi 1565B w ramach remontu drogi. Inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wyniki w wyborach do Rady Gminy w Nowych Piekutach

Wybory do Rady Gminy w Nowych Piekutach przyniosły mieszkańcom nowych przedstawicieli w różnych okręgach wyborczych. Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania, które wyłoniły nowych radnych.

Najpopularniejsze gry 2023 roku na Steam

PŁATNY ARTYKUŁ PARTNERA PORTALU

Marek Kaczyński ponownie Wójtem Gminy Nowe Piekuty

W gminie Nowe Piekuty zakończyły się wybory na Wójta, w których ponownie triumfował Marek Kaczyński, obejmując kolejną kadencję na tym stanowisku. Kandydatura Kaczyńskiego, reprezentująca Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Nowe Piekuty, uzyskała ponad 59% poparcie.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk